Pu-erh Golden Triangle - dysk 345 g

  • Pu-erh Golden Triangle - dysk 345 g

Stany magazynowe:

Ilość

zaloguj się, aby zobaczyć...

  • Pu-erh Golden Triangle - dysk 345 g

Opis

Surowy Pu-erh cake Golden Triangle jest to herbata pu-erh typu surowego prasowana w tradycyjnej formie placka o wadze 345 gramów. Jej wyjątkowość polega na surowcach wykorzystanych do jej wytworzenia – starych drzew herbacianych pochodzących z rejonu tzw. Złotego Trójkąta (Golden Triangle).

 

Rejon Złotego Trójkąta znajduje się południowo-wschodzniej Azji, granicy trzech państw: Laosu, Tajlandii oraz Kambodży. Jest to rejon o górzystym charakterze oraz słabym stopniu uprzemysłowienia i rozwoju infrastrukturalnego. Powierzchnia tego rejonu według różnych źródeł waha się miedzy 150 tys do 500 tys km2, co de facto również obejmowałby części chińskiej prowincji Yunnan.

 

W historii rejon Złotego Trójkąta był jednym z głównych baz surowcowych herbat Yunnan, gatunek drzewa herbacianego z rejonu ścisłego Złotego Trójkąta jest identyczny jak z prowincji Yunnan. Drzewa z których zbierane są liście na ogół mają ponad 100 lat, niektóre nawet ponad 300 lat, więc tego typu herbata również jest nazwana „herbatą starego drzewa”. Ze względu na górzysty charakter rejonu oraz słabego rozwoju gospodarczego drzewa te nie są uprawiane tylko dziko rosnące. Nie stosuje się tu żadnego sztucznego nawożenie pestycydami, a brak przemysłu w okolicy zapewnia ekologiczne warunki rozwoju roślin.

 

Pu-erh ze starego drzewa na ogół jest typu surowego. Przechodzi powolny proces fermentacji, która może trwać nawet przez kilkanaście lat. Na różnych etapach, ta sama herbata smakuje inaczej, początkowo bardziej przypomina herbatę zieloną z czasem nabiera coraz głębszego i bardziej wyrafinowanego posmaku, pozbawia pierwotną cierpkość i pozostawia słodkawy posmak. Posiada ona wartość kolekcjonerską.

Zwiń

Cechy towaru

Podatek VAT
23%

Opinie

    Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe